КІНО ЗІ СЛОВА
 


Це божевілля, скажете ви.
Фільми так ніхто не робить. Принаймні, раніше не робив.

Зйомки повнометражного фільму на основі слова глядача відбуваються вперше в історії кіно. Проект, який до 2019 року називався "Кіно і Люди" тепер звучить як "Кіно зі слова". 

Слово для кіно - це термін, який означає пропозицію слова або словосполучення, яку робить майбутній глядач, що стане назвою та основою сюжету майбутнього фільму. Будь-хто може запропонувати будь-яке слово.

 

Якщо зйомки фільму - це звернення режисера до глядача,
то проект "Кіно зі слова" - це повноцінний діалог.

Слово - це запитання.
Фільм - це відповідь.

 

Наскільки важливо робити подібні проекти? Ніхто цього не знає. Просто справжня творчість не дає спокійно спати. Вона спонукає до експериментів, ризику, викликів.

Вона змушує ділитись своїми думками з людством, цікавитись поглядами інших.
 

Нижче ви прочитаєте коротку історію проекту, який розпочався ще у 2014 з досить простої, оригінальної ідеї:

 

Глядач пропонує слово
1

Слово стає основою сюжету та сценарію
2

Відбувається зйомка фільму
3

Розповсюдження стрічки
4

Глядач дивиться фільм
5

30/11/2014

У цей день відбулася онлайн-прем'єра першого короткометражного фільму, знятого на основі слова глядача - "Обійми". Автором слова для кіно стала Анастасія Гедрович, яка залишила 
коментар  під спеціальним відео на Youtube. Розробка сценарію, підготовка та зйомка фільму зайняли всього два дні. Наш друг Едуард Приступа (Діля) поділився хітовою піснею, яка підійшла ідеально. У головній ролі актор 
Олександр Махач. Фільм отримав нагороди на багатьох українських фестивалях, та без жодних вкладень у рекламу зібрав чимало переглядів. 
Зйомки минули душевно і весело. Тоді випав перший лапатий сніг, було холодно.
Хіба може бути інакше в кінці листопада?

Це був 2014-й, який плавно перетікав у 2015-й.
Серед кіношників діє негласне правило - ніколи не знімай кіно за свої гроші. Нас це й не турбувало, бо власних грошей не було. А на чужі розраховувати не доводилось, тоді ми були без досвіду, визнання і зв'язків у кіносфері.
А ще ми не надто прихильні до приватної чи державної кіноосвіти. Принаймні у сучасному її вигляді.

У проекті Кіно і Люди ми зняли 15 короткометражних фільмів. Не попри все, а завдяки. Хто - ми? Орест Смілянець, Наталія Малий, Олександр Махач, Марина Смілянець, Сергій Брюханов, Тімур Разін, Сергій Кривець, Олена Луговська, Марія Доля, Анастасія Ківельова та інші захоплені кінематографом люди. Так здобувався досвід. 

(відео вище: сцена з короткометражного фільму "Наполеглива жінка", у гол. ролі Наташа Малий, 2015)
 

Нині 2019 плавно перетікає у 2020.
Проект був короткометражним, а став повнометражним. Був  "Кіно і люди", став "Кіно зі слова". Був без бюджету, а стане з бюджетом. Був аматорським, стане професійним. Нехай він забере часу і ресурсів стільки, скільки потрібно. Це буде якісний, добротний авторський фільм, який покажемо і в Україні і за кордоном.

Спочатку було слово. І слово це - "Залишки здорового ґлузду".

МИ ВАЖЛИВА ЛАНКА ЕВОЛЮЦІЇ КІНО

23/04/2018

Цього дня ми дізнались ім'я переможця проекту "Кіно і Люди": ним став Юрій Пронюк з чудового міста Львів. Його "Залишки здорового глузду" отримали найбільше вподобань у відкритому голосуванні. 604 людини вирішили долю фільму і долю Юрія, який отримав за своє слово для кіно приємний, рожевий макбук. Подивитись коротке відео про зустріч з переможцем у Києві  можна в Instagram
Наразі відбувається підготовка до зйомок повнометражного фільму на основі слова глядача "Залишки здорового ґлузду". Автором сценарію, як і автором проекту виступає Орест Смілянець. Після редактури сценарію буде зібрано дуже круту команду для зйомки та поширення фільму. Якщо ви працюєте в кіносфері, то можете стати її частиною.
 

Далі буде

250
Авторів слова для кіно надіслали свої назви через YouTube та Facebook

4
Фіналісти пройшли відкрите голосування на сторінці #orestfilm у Facebook

1
Переможець залишив своє ім'я в історії кіно і отримав макбук у подарунок

Тепер Ви підписані! Дякую ;)